תקנון האתר

חברת שוזי, משמשת כחברת מכירות אינטרנטיות של מוצרי אופנה  ללא מלאי פיזי למעט כל החלטה על מלאי שתבוצע על ידי אנשי החברה בלבד.

  האמור בתקנון זה בלשון זכר הוא לשם הנוחות בלבד והתקנון  מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.

 .הרכישה באמצעות האתר כפופה לתנאים המפורטים בתקנון זה.

עצם רכישת המוצר באתר תהווה הצהרה מצד הלקוח כי קרא את הוראות תקנון זה, הבין אותן והסכים להן. התקנון מהווה חוזה מחייב בינך לבין החברה.

כל המוצרים מגיעים ביבוא מקביל ממדינות שונות במזרח, אירופה ודרום אמריקה, בהתאם לדגם ומידת המוצר הרצוי.

מנהלי ועובדי האתר מספקים למתעניינים תמונות מדויקות להמחשה, לכל מוצר יש תמונות פיזיות של המוצר שלנו אשר יכולות להוות המחשה ראויה לאיכותו הכללית של המוצר

 הרכישה באתר הינה באמצעות כרטיס אשראי\העברה בנקאית\ביט

והעסקה תתבצע לאחר אישורה ע”י חברת האשראי\הבנק.

 החברה שומרת לעצמה את הזכות להפסיק את שיווק ומכירת המוצר בכל עת וכן לשלול זכות רכישה באתר מכירות על פי שיקול  דעתה הבלעדי

אבטחת המידע באתר עומדת בתקנים הגבוהים ביותר של אבטחת המידע.
אנו עושים את המרב על-מנת להגן על פרטי כרטיס האשראי והמידע האישי של הקונה . אפשרות הסליקה באתר עובדת תחת תקן אבטחה מחמיר ssl level 1 של חברת האבטחה הגדולה

בעולם.
לצורך ביצוע התשלום, המזמין מועבר ישירות לאתר מאובטח של חברת הסליקה כך שפרטי כרטיס האשראי אינו נשמר כלל בשרתי  האתר שלנו .
מספר כרטיס האשראי והפרטים האישיים שאשר מוזנים בעת הקנייה במערכת, נשלחים ישירות אל חברת הסליקה ולא מאוחסנים באתר בשום צורה שהיא.
כך נמנעת האפשרות מצד שלישי להגיע לפרטי כרטיס האשראי, למעט בעלי האתר ולשימוש פנימי בלבד. בכך אנו מכבדים את פרטיותך.
אנו לא נעביר, בשום מקרה, מידע אישי הקשור לחשבונך לצד שלישי למעט מקרים הכרחיים להשלמת ביצוע העסקה, ההזמנה והמשלוח ו/או שירות שבחרת לרכוש וגם אז, הרוכש ידרש להסכים ועל הנהלת

האתר ליידע בכל פעולה שכזו.

יינתן אפשרות רק להחלפת מוצרים שקיבלתם באמצעות פניה בעמוד האינסטגרם או בוואטסאפ. אם ברצונכם להחליף לזוג אחר/לשנות מידה, יש לעדכן אותנו באינסטגרם/וואטסאפ ולאחר מכן פשוט לשלוח לנו את החבילה לאחר שקיבלתם אישור על הפעולה בלבד. לאחר קבלת המוצר נוציא לכם משלוח חדש בהקדם! 
במקרה שהחלפה אושרה , יש להשיב את המוצר לחברה כאשר כל העלויות הכרוכות בהחזרת המוצר תחולנה על הלקוח (משלוח יתבצע דרך הדואר לכתובת שהחברה תמסור, כאשר ידווח על החלפה או נעל ניזוקה). החלפת המוצר תיעשה כשהוא באריזתו המקורית בצירוף הקופסא וכל הפריטים הנלווים.
החברה לא תטפל בהחזרת מוצרים שנרכשו באמצעות מקור אחר, ולא יהיה טיפול בהחזרה בלי המוצרים הכוללים של המוצר.
*עבור מוצרים משומשים לא תהיה אפשרות החלפה וזה יהיה כפוף לשיקול הנהלת החברה האם בוצע במוצר שימוש.
.אפשרות של החזרה וביטול עסקה יינתן רק במקרים חריגים וזה יהיה כפוף לשיקול הנהלת החברה

ביטול עסקה יבוצע ללא כל תשלום נוסף, כל עוד לא עברו 24 שעות מרגע סיום ההזמנה. על המזמין לוודא כי ההזמנה שבוצעה תואמת את דרישותיו לרבות: מידה ו/או דגם, ורק לאחר מכן יש לבצע אישור הזמנה ותשלום
הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות לזיכוי ו/או החלפה וזאת כל עוד ולא נעשה שימוש והמוצר ללא פגם, ולשיקול דעתה הבלעדי, לכן הרוכש מתבקש לבצע את תהליך רשימת הפרטים בצורה המדויקת ביותר וכל בקשה אשר תתבקש לאחר מכן, לשינוי פרטי ההזמנה, תשקל בכובד ראש ואנחנו נעשה ככל יכולתינו לעזור במצבים אלה. רצוי לבדוק את פרטי ההזמנה ישר לאחר שאושרה על מנת, שנוכל לעשות מאמצים ולשנות את ההזמנה. הנעליים והמוצרים באתר מגיעות לארץ ביבוא מקביל, מספקים מנוסים בתעשייה .

אספקה והובלת המוצר

החברה תדאג לאספקת המוצר ללקוח לכתובת שהוקלדה על ידו בעת ביצוע הרכישה באתר מכירות, תוך 4-12 ימי עסקים.

החברה לא תהיה אחראית לכל איחור ו/או עיכוב באספקה ו/או אי-אספקה, שנגרמה כתוצאה מכוח עליון ו/או מאירועים שאינם בשליטתה.
משלוח המוצר יבוצע לכתובת שנמסרה ע”י הלקוח בעת הרכישה, ואין באפשרות הלקוח לאסוף את המוצר ממשרדי החברה. מחיר המוצר כולל בתוכו את עלות המשלוח.
שירות הלקוחות שלנו
לכל שאלה או בירור לגבי המוצר, ניתן לפנות אל נציגי השירות של החברה במייל SHOESYSNEAKERS1@GMAIL.COM / הודעת דיירקט בעמוד האינסטגרם.

עגלת קניות
איזה כיף שביקרת אצלנו באתר, איך נוכל לעזור?